Lajme

20 të vdekur e 916 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Këtë të premte në Shqipëri janë regjistruar 916 raste të reja kurse 20 pacientë të moshave 56-76 vjeç kanë humbur jetën në përballje me koronavirusin.

Shqipëria që prej fillimit të pandemisë numëron 1,756 viktima nga coronavirus. Shqetësues mbetet dhe numri i rasteve aktive, pasi i kalon 35 mijë persona.

Në spitalet covid në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 625 pacientë, 46 në terapi intensive, nga të cilët 12 pacientë janë të intubuar.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI