Bota

Arrestohet aktori i njohur Vince Vaughn

Aktori i njohur i Hollivudit, Vince Vaughn është arrestuar për drejtim të veturës në gjendje të dehur, ka njoftuar policia në LA.

Aktori është ndaluar jashtë Los Angelës, në orët e para të mëngjesit të së dielës.

Vaughn dhe pasagjeri i tij akuzohen për dehje në publik, rezistencë dhe pengesë të punës së oficerëve të policisë.

Ata janë arrestuar dhe janë dërguar në burgun e Manhattan Beach dhe më vonë janë lënë të lirë, shkruan albinfo.ch.

Kjo është hera e parë që aktori hollivudian, 49 vjeçar arrestohet për konsumim alkooli.