Lajme

24 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Aktualisht në Kosovë janë 24 raste aktive me Covid-19.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, në 24 orët e fundit janë regjistruar 2 raste të reja, teksa është shëruar një qytetar dhe 15 të tjerë janë vaksinuar.

Nga fillimi e deri tani numri i të infektuareve me koronavirus është 272 mijë e 119, ndërsa të vdekur janë 3 mijë e 200 persona.