Lajme

3297 infeksione me Covid, në 72 orët e fundit, në Zvicër

Infeksione të reja me koronavirus u raportuan në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit në 72 orët e fundit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 64.962. BAG raporton gjithashtu 15 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 49 persona të tjerë u shtruan në spital. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI