Futboll

A është Milot Rashica lojtari më i mirë në botë?

Faqja e klubit gjerman ka bërë një pyetje në rrjetet sociale

Milot Rashica po shkëlqen dhe të shtunën ka realizuar një super gol në duelin ndaj Bayern Munich, derisa ka ekzaltuar tifozët e skuadrës së Werder Bremen.

Madje, faqja zytare e klubit gjerman në gjuhën angleze ka pyetur në faqen zyrtare të saj nëse Milot Rashica është lojtari më i miri në botë.

“A është Milot Rashica lojtari më i mirë në botë”, thuhet në faqen zyrtare të Bremenit në Twitter, përcjell albinfo.ch.

Futbollisti nga Kosova kaloi skuadrën e tij në epërsi në minutën e 24-të, derisa më pas Bayern fitoi 6:1.

Është ky goli i nëntë në këtë edicion për futbollistin shqiptar te skuadra gjermane.