Futboll

A u spiunua kombëtarja e Zvicrës gjatë stërvitjes?

Kombëtarja ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore të martën para udhëtimit me tren për në Këln, ku të mërkurën është planifikuar ndeshja e dytë e Kampionatit Evropian kundër Skocisë.

Gjatë seancës, dy drone nga Federata Zvicerane e Futbollit (SFV) qarkulluan mbi lojtarët. Por papritmas një dron i tretë u pa në qiell.

Siç raporton Keystone-SDA, policia u thirr menjëherë dhe filloi kërkimin. Droni u zhduk përsëri pas një kohe të shkurtër, por një pilot nuk u gjet./20minuten