Lajme

Afro 15 milionë të shëruar në botë nga Covid-19

Numri i personave të shëruar nga koronavirusi i ri (COVID-19) në të gjithë botën ka tejkaluar shifrën 14 milionë, shkruan albinfo.ch

Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të dhënat në lidhje me rastet dhe vdekjet e shënuara nga COVID-19, thuhet se 14,834,172 persona janë shëruar gjithsej që nga rastet e para me koronavirus.

Vendet me numrin më të madh të rasteve të shëruara në botë janë, SHBA-të me 2,974,788, Brazili me 2,478,494, India me 1,992,150 dhe Rusia me 742,628.

Në të gjithë botën, numri i rasteve me COVID-19 ka shkuar në 22,097,297, ndërsa 778,268 e kanë humbur jetën pas infektimit me sëmundjen. /Albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI