Të tjera

“Game of Thrones”, aktorja rrëfen prapaskenat e serisë: “Ishte e shpifur…”

E keni menduar ndonjëherë sa ditë mund të rezistoni ju pa larë flokët?! Si mendoni se do të ndiheshit nëse nuk do t’i lanit për javë të tëra apo edhe muaj?! Sigurisht e shpifur, qoftë edhe ta mendosh. Sophia Turner, ylli i “Game of Thrones”, serisë pas të cilit ‘u çmend’ bota, ka zbuluar së fundmi një sakrificë që i është dashur të provojë gjatë xhirimeve. Asaj nuk i lejohej t’i lante flokët. Në një inervistë të dhënë së fundmi për “In style”, aktorja që luante rolin e Sansës ka rrëfyer se nuk i lejohej të lahej.

“Në sezonet e para sigurisht që më lejohej të laja flokët, pasi kisha rolin e një vajze të vogël aristokrate. Rreth sezonit të pestë ata më thanë të mos laja flokët dhe ishte me të vërtetë e shpifur. Gjatë asaj kohe skalpi i kokës më kruhej vazhdimisht nga flokët e pistë”, ka treguar aktorja e famshme.