Kosova

Aktorja hollivudiane, Eliza Dushku, me dokumentarin “E dashur Shqipëri”

Mësohet se aktorja hollivudiane, Eliza Dushku, i shkroi parathënien edicionit të shtypur të “Historive të Suksesit Shqiptaro-Amerikan” dhe gjithashtu bashkëprodhoi “E dashur Shqipëri”, një dokumentar që udhëtonte nëpër Shqipëri në kërkim të trashëgimisë së saj, transmeton albinfo.ch.

Eliza është një nga artistet më të spikatura në filmat botërorë dhe fituese e disa çmimeve të rëndësishme kinematografike.

Kujtojmë si filmi “Wrong Turn”, me rolin kryesor Eliza Dushku, bëri shumë zhurmë për aktrimin e saj profesional. /Albinfo.ch

Eliza Dushku Gets Personal About Her Dear Albania Documentary | Glamour