E-Diaspora

Albian Ajeti, pas kalimit në Premierligë: Kjo është një ditë e madhe!

Sulmuesi me prejardhje kosovare, Albian Ajeti, është shprehur shumë i lumtur me transferimin e tij nga Baseli në West Ham United, duke thënë se kjo është një ditë shumë e rëndësishme për të dhe familjen e tij.

Pas raportimeve të djeshme se Albian Ajeti do të zyrtarizohej së shpejti në West Ham Unitedi, klubi i Premierligës e konfirmoi transferimin e sulmuesit nga Baseli përmes një videoje të përcjellë me mbishkrimin “Takojeni sulmuesin tonë të ri”.

22-vjeçari u bashkohet “Çekanëve” fillimisht në një marrëveshje katërvjeçare, mirëpo në kontratë është i përfshirë një opsion për ta zgjatur atë edhe për dy sezone të tjera shtesë.

Ajeti – i cili e luajti ndeshjen e tij të fundit për klubin zviceran në fitoren kundër PSV-së, në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Kampionëve – i ka shënuar më shumë sesa 40 gola gjatë tre sezoneve të fundit përcjell Albinfo.ch.