Lajme

Njoftim i Ambasadës së Kosovës në Austri

Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në Facebook ka bërë të ditur që si rezultat i rritjes së rasteve me COVID-19 në Austri do të reduktojë shërbimet konsullore, përveç atyre emergjente.

Njoftim lidhur me shërbimet konsullore!Me lehtësimin e masave të lëvizjes dhe respektimin e rregullave të distancës…

Publiée par Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri sur Lundi 4 mai 2020

Sipas autoriteteve shëndetësore austriake, në raportin e fundit 24 orësh në Austri janë shënuar 1,121 infektime të reja dhe 11 vdekje, shkruan albinfo.ch.