Futboll

Amir Rrahmani, lojtar i Napolit

Amir Rrahmani është zyrtarisht lojtar i Napolit, këtë e ka bërë të ditur klubi i njohur i Serie A përmes një komunikate.

Lojtari shqiptar i kreu gjatë javës së shkuar testet mjekësore, ndërsa tek sot ka ardhur zyrtarizimi i marrëveshjes mes Napolit dhe Hellas Veronës.

“Klubi është pajtuar që ta huazojë mbrojtësin kosovar te Hellas Verona deri më 30 qershor 2020”, thuhet në komunikatën e klubit.