Futboll

Shënon Rrahmani, Veseli shkakton 2 penallti dhe ndëshkohet me të kuq

Një ndeshje interesante u zhvillua mes Napolit dhe Salernitanas

Napoli ka fundosur edhe më shumë Salernitanan, duke e mundur 4:1.

Golin e tretë e realizoi mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani. Ai shënoi në minutën e 47-të nga afërsia, pas asistimit nga Driens Mertens, shkruan albinfo.ch.

Ky ishte goli i tretë për Rrahmanin këtë edicion në Serie A, ku po shkëlqen.

Ndërkohë, ishte një ndeshje shumë e dobët për Frederik Veselin, mbrojtësin e kombëtares kuqezi. Ai shkaktoi dy penallti dhe pas dy kartonëve të verdhë, u përjashtua nga ndeshja.

Salernitana është në vendin e fundit.

VIDEO


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI