Lajme

Amir Rrahmani pozon me fanellën e Napolit

Amir Rrahmani zyrtarisht është futbollist I klubit italian Napolit

Është bërë e ditur se kapiteni i kombëtares së Kosovës ka kryer gjatë ditës së premte testet mjekësore dhe ka nënshkruar kontratë 5-vjeçare me Napolin.

Ai tashmë ka pozuar edhe me fanellë të Napolit, të cilën do ta bartë për pesë vjet, pasi ka nënshkruar kontratë deri më 2025.

Sipas mediave në Itali, Amiri i ka kushtuar Napolti 14 milionë euro.

Kapiteni i Kosovës do të qëndrojë në formë huazimi te Hellas Verona deri në fund të sezonit.