Futboll

Anglia publikon listën e futbollistëve për ndeshjen kundër Kosovës

Së fundi Anglia ka bërë publike listën për dy ndeshjet e nëntorit, atë ndaj Malit të Zi dhe Kosovës.

Thuhet se Gareth Southgate ka rigrumbulluar sërish Alex Oxlade-Chamberlain, John Stones and Callum Hudson-Odoi për këto dy ndeshje.

Po ashtu, trajneri i Anglisë për këto dy ndeshje ka përfshirë edhe Mason Mount, përkundër që lojtari është i shqetësuar nga një lëndim, të cilin e pësoi në ndeshjen kundër Ajaxit.

 

Kjo është lista e plotë: