Shqipëria

Arrestohen tre person në Tiranë, shpërndanin drogë pranë shkollave

Policia e Tiranës njofton se në një operacion të saj ka arritur të bie në gjurmët e një grupi që shpërndanin lëndë narkotike në afërsi të shkollave, duke arrestuar tre prej tyre.

Policia thotë se në këtë aksion janë sekuestruar 68 doza kanabis. Sipas policisë, shtetasit Jurdjan Kondili dhe Isuf Haka, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kryenin aktivitetin e kundërligjshëm të shitjes së vazhdueshme të kanabisit pranë shkollave fillore dhe të mesme, duke përdorur shtëpinë e shtetasit Armando Durishti, përcjell albinfo.ch.

Në njoftimin për media thuhet se gjatë kontrollit të një shtëpia janë sekuestruar një sasi prej 58 dozash kanabis.