Kosova

Arrin në Kosovë kombëtarja e Izraelit, përcillet me masa të rrepta sigurie

Kosova dhe Izraeli do të luajnë ndeshjen në kuadër të kualifikimeve EURO 2024 këtë të diel. Gjatë mbrëmjes së të premtes lojtarët e kombëtares izraelite kanë arritur në Kosovë.

Nga aeroporti i Prishtinës e deri në hotel janë përcjellë me masa të rrepta sigurie.

Ndeshja ishte planifikuar të zhvillohej gjatë muajit të kaluar, por për shkak të luftës që shpërtheu, u shtynë të gjitha takimet e sporteve të këtij shteti.

Ky është udhëtimi i parë i kombëtares së Izraelit që nga fillimi i luftës.