Sporti

Arteta vendos: Mustafi dhe Xhaka, përsëri startues

Mikel Arteta ka vendosur që edhe në ndeshjen e sotme në kuadër të Evropa Ligës startues të jenë Mustafi dhe Xhaka.

Arsenal do të përballet si vendas kundër Olympiacos Piraeus pas fitores 1-0 në ndeshjen e kaluar.

Po ashtu, Arteta startues në këtë ndeshje ka vendosur që të jenë: Leno, Bellerin, Mustafi, David Luiz, Saka, Ceballos, Xhaka, Aubameyang, Ozil, Pepe, Lacazette, përcjell Albinfo.ch.