Lajme

BAG: 1992 infeksione të reja me koronavirus në Zvicër

Gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit 1992 infeksione të reja me koronavirus u raportuan në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (BAG) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 34,013. BAG gjithashtu raporton 11 vdekje në lidhje me koronavirusin. 65 persona të tjerë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI