Lajme

BAG: 791 infeksione të reja në Zvicër

Në 24 orët e kaluara, 791 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 28,687.

BAG raporton 2 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 13 persona shtesë u shtruan në spital.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI