Futboll

Barazim rezultati në përballjen Shqipëri-Çeki 1:1

Me rezultat 1:1 ka përfunduar ballafaqimi mes kombëtares së Shqipërisë dhe asaj të Çekisë, ndeshje kjo që u luajt në stadiumin “’Fortuna Arena’’ në Pragë.

Federata Shqiptare e Futbollit

Futbollisti nga Tetova, Nedim Bajrami sapo ka shënuar një eurogol kundër Çekisë, duke barazuar rezultatin për Kombëtaren shqiptare.

Federata Shqiptare e Futbollit

Të dyja kombëtaret arritën të sigurojnë nga 1 pikë ne tabelën e grupit E, për kualifikimet në Euro 2024 që do të mbahen në Gjermani.