Futboll

Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë (Video)

Shqiptarët, vendimtarë në ndeshje

Ndeshja mes Baselit dhe Luzernit në elitën e futbollit të Zvicrës është mbyllur në barazim 1-1, përcjell albinfo.ch.

Ndeshja mes Baselit dhe Luzernit, në elitën e të dyja klubeve në radhët e tyre kanë shumë lojtarë shqiptarë, që ishin vendimtarë në këtë përballje.

Taulant Xhaka asistoi për Djordje Jovanovic që shënoi në minutën e 61-të për epërsinë e Baselit.

Në anën tjetër, rezultati u barazua në 1-1 nga Ardon Jashari që gjeti rrjetën në minutën e 81-të pas asistimit të Kemal Ademit. Kjo ndeshje u mbyll me barazim 1-1.

Përveç tre të përmendurve më lart, në fushë ishin edhe Denis Simani dhe Ismajl Beka te Luzern-i.

Baseli pas shtatë ndeshjeve ka pesë pikë dhe zë vendin e nëntë, ndërsa Luzerni është i dyti, me 15 pikë, në tetë ndeshje.