Koronavirusi: çast pas çasti

Baseli në karantinë, anulohet ndeshja me FC Zurich

Klasikja zvicerane është anuluar për shkak se një lojtar i Baselit ka dalur pozitiv me Covid-19

Skuadra e Baselit është në karantinë, sepse një lojtar ka rezultuar pozitiv me Covid-19.

Ai ka dalur pozitiv të shtunën në mbrëmje dhe e tërë skuadra e Baselit ndodhet në karantinë, raportojnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Për këtë arsye është anuluar ndeshje me FC Zurich. Siç raporton faqja e klubit të Baselit ndeshja do të luhet në një datë tjetër pas koordinimit me Federatën Zvicerane të Futbollit.

Ky nuk është rasti i parë pozitiv te FC Baseli, por raste më herët ka pasur edhe në FC Zurich.