Lajme

Bilanci ditor i infektimeve në Zvicër

Në 24 orët e fundit, 2265 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit, transmeton albinfo.ch.

Numri i testeve të kryera është 28,879.

BAG gjithashtu raporton 42 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 107 persona shtesë u shtruan në spital. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI