Futboll

Can, nga pushimet në Kosovë e Shqipëri, thirret për Evropian

Një ndryshim përgatitet te Gjermania. Talenti i Bayern Munich, Aleksandar Pavlovic është përballur me një infeksion në bajame gjatë ditëve të fundit.

20-vjeçari nuk do të jetë i gatshëm për trajnerin Nagelsmann për ndeshjen hapëse të Euro 2024, të premten kundër Skocisë.

Ndërkohë, gjendja e tij shëndetësore do të vlerësohet me kalimin e ditëve. Por, te Gjermania nuk duan t’i lënë asgjë në dorë rastësisë.

Dhe pjesë e ekipit kombëtar pritet të bëhet Emre Can, kapiteni i Borussia Dortmund, i cili e ka veshur 43 herë më parë fanellën e Gjermanisë, transmeton albinfo.ch.

30-vjeçari ditë më parë zbarkoi në Shqipëri për të kaluar disa ditë pushime me Karim Adeyemin, shokun e tij të skuadrës te verdhezinjtë.

Can po ashtu ishte në pushime për disa ditë edhe në Kosovë.