LIFESTYLE

Cardi B mund të arrestohet

Këngëtarja Cardi B është kërcënuar me paraqitje në seancën e radhës dëgjimore në një rast kundër saj ose do të arrestohet. Rasti ka të bëjë me një grindje që e pati në një klub striptizi, transmeton albinfo.ch.

26-vjecarja Belcalis Almanzar u përfshi në rrahje më 15 gusht në Queens në Nju-Jork. Gjykatësi i rastit, Scott Dunn, ka kërkuar nga avokatët e saj që ta bindin të vijë në seancën, pasi që në dy të tjera nuk kishte ardhur.

Cardi B, e dominuar e dyfishtë e shpërblimit Grammy, ka pushtuar majat e top listave me hitet si “Bodak Yelloë” dhe “Girls Like You”.  E rrahja që e pati me dy punëtore të këtij klubi nuk ishte e vetmja për Cardi B. Ajo ishte rrahur edhe me yllin Nicki Minaj, gjatë javës së modës së sivjetme në Nju-Jork.