Lajme

Cyrih, arritën librat në gjuhën shqipe

Në Konsullatën e Republikës së Kosovës në Cyrih ka arritur kompleti i librave për nivelin 1 deri 3 për shkollat shqipe, shkruan albinfo.ch.

Në një njoftim, LAPSH ,, Naim Frashëri” për kantonin Cyrih u uron të gjithë mësimdhënësve punë të mbarë dhe të suksesshme në këtë vit shkollor.

Cyrihu ka shumë nxënës shqiptarë që ndjekun mësimin në gjuhën shqipe. Pas një sezoni pushimi, shkollat shqipe kanë nisur sërish mësimin në Cyrih dhe po ashtu në gjithë Zvicrën. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI