Maqedonia

Digjet vetura e zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi

MPB me detaje për djegien e veturës së Artan Grubit

 

Raportohet se rreth orës 3 të mëngjesit të sotëm, persona të panjohur i kanë vënë flakën veturën se zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi, përcjell albinfo.ch.

Edhe MPB ka konfirmuar se në rrugën Strumiçka në Shkup është djegur një automjet. Që është vetura private e Artan Grubit por jo në emër të tij.

“Sot (22.07.2023) në SPB Shkup është raportuar se rreth orës 03:30 në rrugën “Strumiçka” ka rënë zjarr në automjetin e pasagjerëve “Audi” me targa të Shkupit, në pronësi dhe parkim të B.L.(35) nga Shkupi. Zjarri është shuar, nuk ka të lënduar, ndërsa kontroll është kryer nga ekipi inspektues i SPB Shkup”, thonë nga MPB.