Lifestyle

Dije Saraqi, stilistja nga Kosova në “Javën e Modës” në Nju Jork

Dije Saraqi, një stiliste nga Kosova erdhi në Shtetet e Bashkuara në vitin 2011 dhe që nga ajo kohë nuk është ndalur në suksesin e saj.

Me durim, sakrificë dhe shumë punë ajo përfundoi shkollën dhe ndoqi pasionin e saj si stiliste në Nju Jork, raporton “Zëri i Amerikës”.

Sot, Dija është një ndër artistet kryesore në grupin që përgatit modelet për “Javën e Modës”, ose “Fashion Week”, ngjarjen më të rëndësishme të industrisë së modës në Nju Jork, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI