Lajme

Dimri po rikthehet në Zvicër

Temperaturat e buta, si pranvera, që mbizotëruan në gjithë vendin në dy javët e fundit, së shpejti do të zëvendësohen nga moti i ftohtë, sipas parashikimit të Zyrës Federale të Meteorologjisë dhe Klimatologjisë (MeteoSuisse).

Nga e shtuna, më 6 mars, dëbora dhe kushtet e ftohta priten përgjatë shpatit verior të Alpeve dhe në fushat në disa rajone, përcjell albinfo.ch.

Temperaturat do të shkojnë deri në minus 4 gradë celsius, kurse në fundjavën e ardhshme mund të ketë edhe reshje bore.

https://www.weatheravenue.com/en/europe/ch/zurich/zurich-weather-15-days.html


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI