Lajme

Donat Rrudhani shënon për Lausanne

Donat Rrudhani ka debutuar në ndeshjen e sotme që u zhvillua mes Lausanne Ouchy dhe Lausanne, në kuadër të javës së 23-të të Superligës së Zvicrës.

Përballja u mbyll me barazim 1-1, pasi Ismael Gharbi, që është në huazim te Lausanne Ouchy, shënoi në minutën e 32-të për 1-0, teksa Donat Rrudhani e barazoi rezultatin disa minuta para se të mbyllej pjesa e dytë e ndeshjes.

Ky rast shënoi golin e parë të Rrudhanit me skuadrën e re, i cili kaloi te Lausanne nga Young Boys si huazim, transmeton albinfo.ch.