Lajme

E kapi për fyti lojtarin kundërshtar, Granit Xhaka ndëshkohet me karton të kuq

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, është përjashtuar me karton të kuq në ndeshjen ndërmjet Arsenalit dhe Burnleyt.

Pas një ndërhyrjeje të 28-vjeçarit në Dwight McNeil, u krijua tollovi duke nxitur zënkë ndërmjet lojtarëve të të dyja skuadrave.

Dhe Xhaka nuk u përmbajt, ashtu që e kapi për fyti njërin prej futbollistëve kundërshtarë duke nxitur ndërhyrjen e gjyqtarit kryesor, i cili e ndëshkoi me karton të kuq.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI