Lajme

Edhe një i arrestuar për mashtrim në Cyrih

Policia kantonale e Cyrihut arrestoi një grumbullues parash në Zollikerberg të premten pasdite. Kjo pasi që rreth mesditës një grua 72-vjeçare në Zollikerberg mori një telefonatë nga një oficer policie, por që ishte e dyshimtë. Ai i tregoi asaj se vajza kishte shkaktuar një aksident të rëndë. Një arrestim i menjëhershëm i vajzës mund të shmangej vetëm duke paguar një garanci prej disa dhjetëra mijëra frangash, shkruan Blick, përcjell albinfo.ch. Meqë kjo ishte e dyshimtë, është lajmëruar menjëherë policia kantonale që pastaj edhe kanë arrestuar personin e dyshuar për mashtrim, raporton Blick, përcjell albinfo.ch.

Arrestimi u bë në atë mënyrë që policia u paraqit në vend të 72-vjeçares, për “të dorëzuar” paratë. Personi i arrestuar është i nacionalitetit italian dhe u dërguar në mbajtje, shkruan Blick, përcjell albinfo.ch.