Futboll

Ekipi i Milot Rashicës fiton Superligën e Turqisë

Ekipi i Milot Rashicës Galatasaray është shpallur kampion në Superligën e Turqisë.

në këtë fitore kontribuoi edhe Rashica i cili asistoi në njërrin gol nga 4 sa shënoi Galatasaray ndaj Ankaragucu me rezultat 4-1.

Në këtë sezonë Rashica shënoi katër gola dhe asistoi gjashtë të tjerë. /albinfo.ch