Lajme

Eksperti shqiptar i mjekësisë në SHBA flet për vaksinën kundër koronavirusit

Eksperti shqiptar në SHBA flet për vaksinën kundër koronavirusit, tregon se nuk ka vend për panik

Arban Domi, eksperti shqiptar në fushën e virologjisë në SHBA, në një intervistë për “Zërin e Amerikës” tregon rreth zhvillimit të një vaksine kundër koronavirusit dhe simptomave të këtij virusi.

Domi ka disa vjet përvojë në këtë fushë dhe është drejtor i Departamentit për Zhvillimin e Vaksinave pranë një firme bioteknologjike në Atlanta të Xhorxhias, transmeton albinfo.ch.

Ai tregoi se përhapja e këtij virusi kinez është relativisht e madhe sa për vaksionimin e saj duhen minimum disa muaj, që do t’i rezistojë koronavirusit në mënyrë që të mposhtet.

Domi punon prej vitesh në fushën e virologjisë. Ai thotë se është detyra e punonjësve të shëndetit publik që të njohin simptomat e koronavirusit të ri për të sensibilizuar njerëzit.

Për më shumë video më poshtë:

 

Koronavirusi, Intervistë me ekspertin Arban Domi

Koronavirusi, Intervistë me ekspertin Arban DomiOriginally published at – https://www.zeriamerikes.com/a/5281894.html

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Lundi 10 février 2020