Jeta në Austri

Elbenita Kajtazi përgatitet për shfaqjen në “Salzburger Festspiele dhe Salzburg Festival”

Mësohet se sopranoja e talentuar, Elbenita Kajtazi, ka nisur provat për shfaqjen e saj të radhës, shkruan albinfo.ch.

Artistja shqiptare do të marrë pjesë në dy koncerte “Salzburger Festspiele | Salzburg Festival”, të cilat mbahen më 24 dhe 25 korrik 2021 në Austri.

“Ndjehem jashtëzakonisht e lumtur që jam pjesë e këtij festivali, në mesin e emrave botërorë që do këndojnë këtë edicion. Ju faleminderit shumë për përkrahjen!”, shkruan Kajtazi në rrjete sociale. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI