Kosova

Enea Lapa, kampion në Foley Open në Alabama

Enea Lapa është shqiptari i parë që u shpall kampion në Foley Open në Alabama

Tashmë sportist i dëshmuar i shumë fitoreve dhe medaljeve radhazi, Enea Lapa, na bëri sërish krenar duke u shpallur kampion në Foley Open në Alabama të SHBA-së, në peshën e tij, shkruan albinfo.ch.

Enea Lapa është sportist me origjinë shqiptare, i cili jeton dhe vepron në SHBA. Së fundmi, ai dha një shfaqje të shkëlqyer në Alabama, duke sjellë në shtëpi një medalje të artë, dy të argjendta dhe katër medalje të bronzta.

Kujtojmë se Lapa, në muajin e kaluar (shtator), është shpallur kampion në “Austin Open”, duke u renditur në vend të parë, shkruan albinfo.ch.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI