Lajme

FC Liria, fituese e Kupës së Berlinit në futsall

Ekipi shqiptar, FC Liria, është fituese e Kupës së Berlinit.

“Në një ndeshje dramatike dhe plot emocione, „FC Liria“ barazoi 4:4 pas një disavantazhi 0:4, duke siguruar kohën shtesë. Djemtë tanë ishin të pagabuar në lojën shtesë dhe në penallti. Urime për fitoren dhe Kupën e parë në Bundesligë në futsallë! Berliner Pokalsieger 2024”, ka shkruar Faruk Ajeti.