Lajme

Festë e madhe e shqiptarëve në Kanada

Shoqata e Bashkësisë Shqiptaro-Kanadeze organizoi një festë për Ditën e Flamurit në një sallë gjigante me numër të lartë të mysafirëve, kryesisht shqiptarë nga Kosova dhe Shqipëria, shkruan albinfo.ch.

Kënga dhe vallja jehoi gjatë gjithë mbrëmjes me performanca të ndryshme. Të pranishëm ishin shumë shqiptarë që u mahnitën me organizimin.

May be an image of 14 people

May be an image of 7 people and text

May be an image of 10 people, people dancing and text that says 'M FLOKA'

May be an image of 1 person and dancing

May be an image of 9 people and wedding

May be an image of 8 people, people dancing and text

May be an image of 10 people and people dancing

Fotografia nga Flamur Ilazi