Futboll

Florent Hadërgjonaj vendosi për Kosovën, e uron edhe Xherdan Shaqiri

Futbollisti  fundi i është bashkuar Përfaqësueses Kosovës është  mbrojtësi Florent Hadërgjonaj, i cili edicionin e fundit u aktivizua me Huddersfieldin Premierligën e Anglisë. 

Hadërgjonaj, i cili luan si mbrojtës i djathtë, është aktivizuar edhe me grupmoshat e reja Përfaqësueses Zvicrës, ndërkohë një ndeshje miqësore e ka luajtur edhe me Zvicrën A. 

Hadërgjonaj ka publikuar një lajm  fundmi rrjetin social Instagram, duke njoftuar se Zvicra ia ka dhënë lejen aktivizohet me Kosovën, përcjell albinfo.ch. 

Hadërgjonajt nuk i kanë munguar urimet e shumta nga kolegët e tij, e njëra nga urimet ka qenë edhe e Xherdan Shaqirit. 

Ai i ka uruar Hadërgjonajt shumë suksese dhe shëndet, e suksesin e tij e ka quajtur shumë të merituar. 

Kujtojmë që vëllai i Xherdan Shaqirit, Erdin Shaqiri, është edhe menaxher i tij.