Sporti

Formacionet e Shqipërisë dhe Kosovës

Ka filluar ndeshja miqësore ndërmjet Turqisë dhe Shqipërisë, kurse nga ora 19:30 do të fillojë edhe ajo ndërmjet Kosovës dhe Letonisë, shkruan albinfo.ch.

Para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet e dy ndeshjeve.

Formacionet zyrtare:

Turqi: Volkan, Yardimci, Aziz, Soyuncu, Atila Turan, Yokuslu, Ozyakup (K), Calhanouglu, C. Under, Karaman, Tosun

Shqipëri: Berisha, Hysaj, Veseli, Mavraj, Lenjani; Lilaj; Roshi, Xhaka, Memushaj, Grezda; Sadiku.

 

Kosova: Ujkani, Vojvoda,  Dallku, Rrahmani, Aliti, Kryeziu, V. Berisha, Halimi, Rashica, B.Berisha, Muriqi. Trajner: Muharrem Sahiti.

Letonia: Pak pak …