Lajme

Formacioni i Zvicrës, Xhaka dhe Shaqiri startues

Ndeshja Zvicër – Andorrë në kuadër të kualifikimeve “Euro 2024”, zhvillohet sonte në Sion me fillim nga ora 20:45, teksa janë publikuar formacionet zyrtare.

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri do të paraqiten nga minuta e parë për Zvicrën, Xhaka i cili do ta bartë shiritin e kapitenit, në këtë ndeshje do ta udhëheq mesfushën. Sulmi i Zvicrës nga krahët do të udhëhiqet nga Xherdan Shaqiri.

Ndryshe deri më tani ka pasur debat nëse Xhaka dhe Shaqiri duhet të startojnë te Zvicra për ndeshjen ndaj Andorrës, pasi për të dy pati kritika nga zviceranët për paraqitjen ndaj Kosovës.

Foto Twitter: @Swiss_footjp