Futboll

Shaqiri, i tronditur nga vdekja e Florijana Ismailit

Është raportuar se në Liqenin Como është gjetur trupi i pajetë i futbollistes Florijana Ismaili, e cila u raportua e zhdukur nga dita e shtunë e javës së kaluar, përcjell albinfo.ch.

Me të marrë lajmin, futbollisti shqiptar Xherdan Shaqiri është shprehur i tronditur dhe ka shprehur ngushëllime për familjen e Ismailit.

“Jam thellësisht i tronditur nga vdekja e Florijana Ismailit. Unë dhe familja ime i shprehim ngushëllimet tona familjes Ismaili dhe të afërmve”, ka shkruar Shaqiri në Facebook.

Ich bin tief geschockt über den Tod von Florijana Ismaili. Meine Familie und ich, möchten der Familie Ismaili und den Nahstehenden unser Beileid aussprechen. 🤲🏼😢🇨🇭🇽🇰❤️

Publiée par Xherdan Shaqiri sur Mardi 2 juillet 2019