AUTOTECH

Gazetarët zgjedhin veturën e vitit

Është zgjedhur vetura më e mirë e vitit 2018 në kontinentin evropian.

Me 325 vota të 58 gazetarëve të specializuar, Volvo XC40 i mori fronin makinës Peugeot 3008, që mbante titullin e makinës më të mirë të vitit 2017.

Makina suedeze la pas Seat Ibiza (242 vota) dhe BMW Serie 5 (226 vota), përcjell albinfo.ch.

Kia Stinger u rendit në vendin e katërt, Citroën C3 Aircross i pesti dhe Audi i gjashti.