AUTOTECH

Gjashtë telefonat që do të lansohen në gjashtë muajt e parë të vitit

Ja cilët janë gjashtë telefonat që patjetër duhet t’i prisni në gjashtëmujorin e parë të 2018-s, sipas “BusinessInsider”

Shkurti njihet si sezoni i telefonave të rinj.

Mobile World Congress do të mbahet në fund të muajit të dytë dhe aty pritet të lansohen telefonat e rinj, përfshirë të shumëpriturin Samsung Galaxy S9.

Në gjashtë muajt e parë pritet të vijnë edhe shumë telefona të tjerë që synojnë ta pushtojnë tregun botëror, transetom Albinfo.ch.

Cilët janë gjashtë telefonat që patjetër duhet t’i prisni në gjashtëmujorin e parë të 2018-s, sipas “BusinessInsider”:

Samsung Galaxy S9

Samsungu më 25 shkurt pritet të lansojë telefonin e ri në kongresin në Barcelonë. Ai pritet të ketë kamerë të dyfishtë, si veçorinë më interesante të tij.

LG G7

Pak pas MWC, LG do të lansojë modelin G7, që do të vijë me procesorin më të ri, Snapdragon 835.

Moto G6

Seria “G” e Motorolas do të vijë me dizajn të ri e me çmim më të lirë se rivalët.

Nokia 9

Në MWC 2018, Nokia pritet të lansojë telefonin e vet më të ri, Nokia 9, që pritet të ketë procesor Snapdragon 845, e ekran OLED.

OnePlus 6

Themeluesi i OnePlus, Pete Lau, konfirmoi më herët se kompania do të lansojë një telefon të ri në tremujorin e dytë të vitit 2018, që nënkupton se qershori do të jetë sërish muaji i prezantimit të një telefoni nga kjo kompani. Pak detaje dihen për të, por përherë OnePlus ka befasuar me telefonat e rinj.

RED Hyrdrogen One

Nuk dihen shumë detaje për telefonin Hydrogen One, por pritet që ky telefon të ketë kamerë të fuqishme e dizajn të pazakontë.