Futboll

Gjigantët e Evropës e kërkojnë yllin e Kosovës

Interesim kanë shprehur edhe gjigantët anglez dhe italian, Arsenal dhe Juventus

Futbollistët e Kosovës kanë pasur rritje në vitin e fundit, duke u kërkuar nga shumë skuadra evropiane.

Njëri ndër ta është edhe Donis Avdijaj, i cili po kërkohet nga disa skuadra, transmeton albinfo.ch.

Interesim kanë shprehur edhe gjigantët anglez dhe italian, Arsenal dhe Juventus, prandaj 22-vjeçari mund të mos e ketë edhe gjatë në kampionatin holandez me Willem II.

Mediat holandeze kanë raportuar se klubi anglez dhe ai italian do të tentojnë ta bëjnë të vetin futbollistin shqiptar në afatin kalimtar të janarit.

Avdijaj në këtë pjesë të kampionatit “Eredivisie”, Donis Avdijaj ka bërë paraqitje solide duke shënuar katër gola dhe duke bërë dy asistime.