Sporti

Turqi-Shqipëri 2:3

Sadiku shënoi nga afërsia, derisa ishte një asistim mjaft i bukur nga Odise Roshi

(E plotësuar): Rezultati momental është 3:2 për Shqipërinë, ku Eros Grezda ka shënuar golin tjetër për kuqezinjtë. Ndërkohë, Kosova dhe Letonia po luajnë baras 1:1.

(E plotësuar): Shqipëria ka gjetur golin e dytë. Sërish ka shënuar Sadiku, sërish asistim nga Odise Roshi, por kësaj radhe sulmuesi kuqezi shënoi me kokë për 2:0.

Në minutën e 42-të Ledian Memushaj u ndëshkua me karton të kuq.

Shqipëria është në epërsi ndaj Turqisë në Antalia, ku ka shënuar sulmuesi Armando Sadiku në minutën e 24-t, shkruan albinfo.ch.

Sadiku shënoi nga afërsia, derisa ishte një asistim mjaft i bukur nga Odise Roshi.

Shqipëria po luan shumë mirë, kurse po zhvillohet minuta e 30-të.