Sporti

Gol, asist dhe karton i kuq, Muriqi i bën të gjitha (VIDEO)

Fenerbahce ka mposhtur 0-2 Gaziantep, duke marrë 3 pikë të arta në luftën për titull, shkruan Albeu.com.

Lojtari kryesor ishte pa dyshim Vedat Muriqi, i cili në këtë sfidë i provoi të gjitha.

Në minutën e 51 bomberi kosovar asistoi në golin e parë, ndërsa në minutën e 92 shënoi dhe vetë.

Por Muriqi mori edhe një karton të kuq në fund të ndeshjes, kjo për shkak se i largoi topin lojtarit kundërshtar nga fusha, përcjell Albinfo.ch.