Lajme

Granit Rushiti fiton çmimin e parë në festivalin vjetor për vitin 2022 në Suedi

Granit Rushiti me origjinë nga Kosova, mes shumë aktorësh suedezë dhe ndërkombatarë, fiton çmimin e parë në festivalin vjetor për vitin 2022 në Suedi me rolin kryesor në filmin ”Unë jam Zlatan”.

Aktori shqiptar, Granit Rushiti, ka arritur ta fitojë çmimin Brumbulli i Artë për aktorin më të mirë në filmin “Unë jam Zlatani”, shkruan albinfo.ch.

Rushiti është aktor me prejardhje shqipare, dhe tash po gëzon sukses të madh, pasi luajti rolin e superyllit suedez në futobll, Zlatan Ibrahmovic.

“Nuk di prej nga t’ia nis. Fillimisht dua ta falënderoj Zoti për mundësinë që ma dha për ta fituar këtë çmim”, ka thënë ai.

Rushiti po ashtu edhe e ka falënderuar familjen e tij, sidomos nënën, të cilën tha se mezi pret që ta takojë.

https://www.hd.se/2023-01-23/skaning-vann-guldbagge–for-sin-forsta-filmroll?utm_campaign=rss&utm_medium=rss&utm_source=site-feed&fbclid=IwAR3O3cO8sxqtKORzC9TKjVSA_oT4HNjR7CrrzdA65Oi1220_pnYbHrezyq8