Bota

Gurët godasin disa vetura në Kinë

Disa shoferë në Kinë përjetuan momente trishtuese. Kjo pasi disa gurë u panë duke rënë në një rrugë mjaft të frekuentuar. Kamera e një automjeti që po lëvizte pas disa makinave të goditura nga gurët, ka kapur pamjet.

Rënia e gurëve ka bërë që qarkullimi rrugor të ndalet për disa orë. Departamenti i Transportit në kuadër të Policisë, bashkë me zjarrfikësit, u dërguan në vendngjarje, përcjell albninfo.ch.

Fatmirësisht, asnjëri prej shoferëve nuk ka pësuar lëndim. “Pas aksidentit, policia e trafikut erdhi menjëherë në vendin e ngjarjes. Me kalimin e kohës rruga u pastrua dhe nuk pati ndonjë të lënduar”, tha zëdhënësja e policisë kineze.